Základný kameň programu tvorí päť aktivitových blokov, založených na štyroch elementoch. Piatym elementom je skauting, ktorý prepája všetky ostatné. Koncepcia programu je vymyslená tak, že každý bude mať možnosť zúčastniť sa jednotlivých blokov v dňoch, ktoré mu budú pridelené. Popri tom sa môžete tešiť na množstvo voľne prístupných aktivít, prebiehajúcich v areáli táboriska. Okrem toho pre vás pripravíme večerný program v podobe zahajovacieho a záverečného ceremoniálu, večerných aktivít, koncertov a diskoték. Jeden deň venujeme Festivalu kultúr, ich spoznávaniu a ochutnávke národných špecialít.

AQUA


Vodný živel sa skautom nemusí predstavovať, je pre nás druhým domovom. Môžete sa tešiť na rafting, vodné hry na Liptovskej Mare, vodný futbal a množstvo iných aktivít, pri ktorých sa schladíte počas horúcich dní.

TERRA


Terra znamená zem. Skauti sú spätí s prírodou najmä cez krajinu vo svojom okolí, do ktorej sa často vydávajú na výlety alebo dlhšie putovania. Preto na tomto jamboree nebude chýbať ani vysokohorská turistika. Skupiny účastníkov sa spoločne vydajú v ústrety hlbokým dolinám a hustým lesom, plným divej zveri a jedinečnej flóry.  Na konci cesty, okrem dobrého pocitu z výstupu, ich čaká nádherný výhľad na malebnú krajinu.

AERIS


Rovnako ako vietor vanie pre všetkých, tak aj skauti sa snažia pomáhať všetkým vo svojom okolí. Počas tohto bloku sa budeme mať možnosť zapojiť do pomoci svojmu okoliu v podobe rôznych dobrovoľníckych aktivít, ktoré budú zamerané na životné prostredie, rozvoj a pomoc sociálne slabším.

 

IGNIS


Počas ohnivého bloku vo vás rozpálime všetok adrenalín a budete musieť siahnuť na dno svojich síl. Čakajú vás náročné výzvy a prekážky, ktoré prekonate v adrenalínovom centre,  opičej dráhe či na rytierskom chodníku. Zároveň si budete môcť zahrať netradičné športy zo všetkých kútov sveta.

 

SKAUTING


Skauting je piatym elementom, v ktorom sa prepájajú všetky ostatné. Počas tohto aktivitového bloku sa priučíte pôvodným skautským zručnostiach, tradičnej i netradičnej skautskej praxi.