Nedostal si sa na jamboree a chcel by si „Zažiť živly“ na vlastnej koži?

Jamboree ti ponúka jedinečnú príležitosť stať sa na jeden deň jeho súčasťou a vyskúšať si program pre účastníkov. Pre návštevníkov budú sprístupnené dva aktivitové bloky, ktorých program sa odohráva v prostredí jamboree kempu. Počas celého dňa si prejdeš blokmi Ignis a Scout. V ohnivom bloku si vyskúšať atrakcie nášho lanového centra: crates stocking, slack line a nízske lanové dráhy. Načerpaný adrenalín budeš môcť vybehať počas netradičných športov, kde na teba čakajú ringo, indiaca, lakros a interkros. V bloku venovanom remeslám a táborovej praxi si budeš môcť pod dohľadom zručných majstrov vykovať svoju vlastnú hraciu kocku, vystrúhať lyžičku alebo vyrobiť šperky z drôtikov. V rámci táborovej praxe sa naučíš zakladať oheň, spôsobmi za ktoré by sa nehanbil ani Bear Grylls.

Okrem týchto všetkých aktivít bude na jamboree výstava skautského múzea, svoj smäd uhasíš v bufete a nakúpiš si v skautských obchodoch Totem, Tomahawk a Scoutshop.

Všetci účastníci a návštevníci budú oslavovať počas celého dňa medzinárodný rozmer skautingu na Festivale kultúr. Doobeda bude prebiehať medzi kontingentový fodbalový turnaj  a voľne prístupné aktivity, napríklad vodný fodbal. Poobede budeme pokračovať prehliadkou expostánkov jednotlivých krajín v ktorých sa budete môcť informovať o  krajine odkiaľ pochádzajú, o skautingu u nich, naučiť sa zopár typických skautských hier pre danú krajinu a zúčastniť sa ochutnávky ich jedál. Poobede budú prebiehať  divadelno tanečné vystúpenia jednotlivých krajín.

Pevne veríme, že sme ťa presvedčili, že  na jamboree sa naozaj oplatí prísť. Táborisko 11. Stredoeurópskeho jamboree na ranči pri Kráľovej Lehote otvára svoje brány od 8:00 do 20:00 v stredu 15. augusta.

Cena vstupného pre jednotlivca je 7 euro. V prípade 5 člennej skupiny má jeden návšteník vstup zdarma. Ak sa rozhodne navštíviť jamboree celý skautský tábor alebo väčšia skupina, tak nás o tom informujte na náš email – jamboree@scouting.sk

Vo vstupnom na jamboree ma návštevník zahrnutý vstup na aktivity, prístup k sociálnym zariadeniam a pamätný predmet.